Selo gde ljubav stanuje

Ustanova za decu i mlade ”Dr Milorad Pavlović” Dečije selo u Sremskoj Kamenici svečanom akademijom proslavilo je 40 godina svoga rada u Rektoratu Univerziteta u Novom Sadu.

Na samom početku svim prisutnima obratio se direktor Ustanove Doc.dr Srđan Egić, koji se zahvalio svima onima koji su pomogli realizaciju događaja ali i svima onima koji se svojim radom bore da svako dete bude odgovoran član društva. Tom prilikom Egić se zahvalio sponzorima koji su podržali manifestaciju: vinariji Šukac, Soko Štarku, Grand kafi, Mini pani, Il primo peciva, Minakvi, NS plakat i mnogim drugima bez kojih ovakav događaj nebi bilo moguće organizovati. Istakao je da za organizovanje cele manifestacija nije utrošen jedan dinar poreskih obveznika.

Svečanosti su prisustvovali Državni sekretar za socijalnu zaštitu Laslo Čikoš, predstavnici Pokrajne, predsednika Skupštine grada Novog Sada Jelena Crnogorac, kao i donatori, privrednici, bivši i sadašnji štićenici ovog sela.

Kroz program akademije, predstavljen je život Dečijeg sela od samog njegovog osnivanja, u okviru koje je prikazan i jedini interviju Jovanke Broz. Takođe, tokom programa prisutnima se obratila prva štićenica sela koja je završila fakultet i danas radi u kompaniji NIS –Gaspromnjeft. Posebno dirljiv govor koji je veći deo publike rasplako je govor štićenice Ljiljane koja se kroz obraćanje zahvalila svakom od članova osoblja koji je uticao na njen razvoj. Kulturno zabavi program upotpunio je hor Dečijeg sela na čelu sa Mišlom Blizancem, koji su spletom pesama o ljubavi, razumevanju i toleranciji prožmali ljubav među prisutnima.

ljubav-dec-selo-02

Za doprinos u razvoju Dečijeg sela, njih petoro je ove godine dobilo ključeve „Sela gde ljubav stanuje“. Među nagrađenim pojedincima koji su dobili dobili ključ Dečijeg sela, koji simbolizuje da su za njega vrata uvek otvorena i da uvek može da uđe, su:

  • Dragan Radić, predsednik kompanije ”Nina Medija grup”. Koji se zahvalio na priznanju i rekao da kompanija Nina Medija grup, svakoga dana radi na jačanju pojedinca u društvu
  • Gospođa Mira koja je kroz dirljiv dogovor podsetila sve prisutne koliko je ljubav bitna. Da čuvamo i volimo naše bližnje i da svoju sigurnu luku nađemo u porodici
  • Porodica BalaževićU ime porodice Balažević, nagradu je primio Aleksa Balašević i rekao da je ključ sela samo diploma za položen ispit humanosti ali da to nikako ne znači da je ovo kraj humanitarnog rada
ljubav-dec-selo-03

Među nagrađanima bili su još i Stanko Krstin, predsednik unije poslodavaca Srbije i Kancelarija UNICEF-a u Srbiji.

Pored nagrade za doprinos razvoju Dečijeg sela uručena je i nagrada najboljem detetu u selu za postignute uspehe.

Na samom kraju programa štićenici sela od osnivanja do danas zajednički su otpevali pesmu novosadskog kantautora Aljoše Boruša.

Ustanovu za decu i mlade „Dr Milorad Pavlović“, prvu takve vrste u Istočnoj Evropi, otvorila je 1975. godine supruga predsednika SFRJ, Jovanka Broz.

 

Comments are closed.

Facebook IconTwitter Icon